Питання до тесту:

       Наслідки спливу позовної давності:

Варіанти відповідей на тест:
  • Особа, яка виконала зобов'язання після спливу позовної давності має право вимагати повернення виконаного, якщо вона у момент виконання знала про сплив позовної давності. Заява про захист цивільного права або інтересу має бути прийнята судом до розгляду у разі якщо строк позовної давності не сплинув, на день подання позову.

  • Особа, яка виконала зобов'язання після спливу позовної давності, не має права вимагати повернення виконаного, навіть якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності. Заява про захист цивільного права або інтересу має бути прийнята судом до розгляду незалежно від спливу позовної давності. Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення

  • Особа, яка виконала зобов'язання після спливу позовної давності, не має права вимагати повернення виконаного, навіть якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності. Заява про захист цивільного права або інтересу має бути прийнята судом до винесення рішення у справі. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, не є підставою для відмови у позові.

  • Особа, яка виконала зобов'язання до спливу позовної давності, має право вимагати повернення виконаного, якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності. Заява про захист цивільного права або інтересу має бути прийнята судом у межах строків позовної давності, встановлених Цивільним кодексом України для відповідних правовідносин. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, не є підставою для відмови у позові. Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до початку розгляду справи по суті.