Перша допомога при артеріальній кровотечі
Перша допомога при артеріальній кровотечі
-
накладіть давлячу антисептичну пов'язку;якщо давить не допомагає, на м'яку підкладку накладіть джгут або скручений рушник, пояс і т. п. (розташуйте їх нижче пошкодженої ділянки) з додатком записки з часом накладення;залишати джгут можна не більше ніж на 1 годину в холодну погоду і на 2 години в жарку.
-
забезпечте нерухомість потерпілого:при крововиливі в грудну область влаштуйте потерпілого в положення напівсидячи і покладіть валик під коліна;при крововиливі в черевну порожнину переведіть в положення лежачи;дещо послабити кровотеча допоможе холод, який потрібно докласти на передбачуване місце локалізації кровотечі.
-
при відсутності переломів підніміть кінцівку;накладіть джгут (або його аналог) вище місця травми;на час пошуку матеріалу для джгута притисніть артерію (вище ушкодження) в місці пульсації;при порушенні цілісності визначених артерій (плечовий, ліктьовий, або підколінної стегнової) кінцівку можна підняти і зафіксувати в зігнутому положенні.
-
промийте рану чистою водою;обробіть краї рани антисептиком;накладіть марлеву пов'язку.
НАТИСНІТЬ, ЩОБ ПОБАЧИТИ ВІДПОВІДЬ
Накладання тугої тиснучої пов’язки показано при:На залізничному переїзді автобус зіткнувся із військовим залізнич-ним ешелоном. Вартові, які супроводжували військовий вантаж, почали надавати медичну допомогу травмованим пасажирам. Який вид...У якому випадку для зупинки кровотечі поранену кінцівку потрібно перетягнути, наклавши джгут?Кожному етапу медичної евакуації характерний визначений (типо-вий) вид медичної допомоги. Вкажіть вид медичної допомоги, який характерний для медичного пункту окремої частини.Накладання тугої пов’язки показано при: